Skubios pagalbos tel visą parą.: 8 657 75240

Logoterapeutas

Klinikinis logopedas padeda vaikams pagerinti ar pašalinti įvairiausius kalbos sutrikimus. Jis moko vaiką ne tik kalbėti, bet ir bendrauti, pažinti pasaulį, orientuotis aplinkoje.

Logoterapeutui padedant tėvai išmoksta patys ugdyti prieškalbinius vaiko įgūdžius, bei taisyklingai jį maitinti.

Užsiėmimų metu vaikai mokosi ir žaidžia. Žaisdami išmoksta susikaupti ir ilgiau išlaikyti dėmesį, nes kiekvieną žaidimą (įvairius paveikslėlius, dėliones, loto ir kt.) galima pritaikyti garsų mokymui.

Pratybų metu lavinamas liežuvis ir lūpos, girdimasis suvokimas, tikslinamas garsų tarimas, turtinamas žodynas, ugdoma rišlioji kalba, lavinama smulkioji motorika.

Vaiko kalbos vystymasis – vienas labiausiai tėvus jaudinančių klausimų, tačiau ne visi tėvai žino, jog kalbos mokymasis prasideda gerokai anksčiau, nei vaikas ištaria pirmuosius savo žodžius. Kiekvieno vaiko kalbos raida – individualus dalykas. Tačiau yra tam tikrų dėsningumų ir nevertėtų praleisti jų pro ausis. Todėl svarbu suprasti, kad dėl įvairių skirtingų kalbinių sąlygų, kiekvieno vaiko kalbos tempai yra nevienodi.

Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus logoterapeutė Reda Simaitienė, skaito tėveliams paskaitas, dalijasi gerąja patirtimi:

logoterapeutas
Įstaigos kodas 290470820

Turistų g. 28, LT-92281, Klaipėda
El. p.: kudikiu.namai@gmail.com
Tel.: (8 46) 49 01 90

Įvertinkite Mus

Skip to content